h1

Ridge Racers

juuli 10, 2009

ridgeracercover

Ridge Racer on juba pikemat aega olnud uute konsoolide tehniliste võimaluste esimeseks katsetajaks, ilmudes tihti konsooli elutsükli alguspunktis. Mul puudub kogemus eelnevate Ridge Raceri mängudega (va Rage Raceri demo), kuid julgen öelda, et Ridge Raceri PSP inkarnatsioon (Jaapanis välja lastud “Ridge Racers” nime all) on vaieldamatult parim automäng PSP-l.

Ridge Racers, nagu nimi vihjab, on kompilatsioon eelnevatest Ridge Raceri mängudest. Mängumootor on uus, kuid kõik rajad ja teatud autod pärinevad vanematest mängudest, samuti hõlmab mängu helitaust nii uut materjali, eelnevate mängude muusikat ja nende remixe. Kuigi sarja veteranidele pakub kindlasti mõnu näha vanu tuttavaid radu uues kuues, on see samuti meeldivaks sissejuhatuseks Ridge Raceri mänguseeriasse.

Ridge Raceri parimaks omaduseks on lihtsus ja viimseni poleeritud mängumehaanika ning väljanägemine. Jäädes truuks arkaadmängu juurtele, puuduvad Ridge Racer’is tuunimine ja võimalused muuta autot oma äranägemise järgi, välja arvatud värvi vahetamine. Isiklikult ei salli ma üldse neid tänavakihutamise mänge (Need for Speed, Midnight Club), sest liialt suurt tähelepanu pööratakse auto välimusele, mitte sellele, kuidas mängitavust lihvida. Nii leiad ennast tahes-tahtmata kontrollimas sõidukit, mis tundub libeda ja halvasti kuuletuvana. Ridge Racer hiilgab aga äärmiselt täpse ja mugava juhtimisega, mille kõikide nüansside omandamine on raske, kuid pakub ka ilma nendeta suurepärast kogemust.

1179675511-00
Teatud probleemid tekivad aga kaassõitjate ja tehisintelligentsi käitumises. Kuigi arvatavasti on tegu mängudisainerite valikuga, valmistab kaassõitjate kohalolek kitsamates kurvides peavalu, sest füüsikaseadustega sajaprotsendiliselt vastuolus kokkupõrke tagajärjena saab taguotsale valusa põntsu saanud auto märgatava kiirusetõusu osaliseks ja kokkupõrke tekitanud auto, ehk siis enamasti mängija, vastupidise reaktsiooni osaliseks. Ka mängija suudab seda ekspluateerida, kuid see on juba tunduvalt raskem.

Kindlasti aga ei saa mängija hakkama ilma driftimiseta. Osav driftimine mõjub positiivselt nitromeetrile, mis pakub vajalikku kiirendust sirgematel teejuppidel. Driftimiseta on võimatu hilisemates võistlustes edukalt läbi lüüa ning kindlasti pakub see vähem rahuldust, kui seda on mitmesajameetriste lõikude läbimine, mahe kummivilina kõla kõrvades. Esimest korda mängides ei mõistnud ma, kuidas selline mäng on tituleeritud korduvalt PSP parimaks kihutamiseks, sest ma ei osanud driftida ja sõitsin nagu Gran Turismos, kuid maanteel uisutamise selgeks saanud, veetsin praktiliselt iga päev kas või paariks minutiks Ridge Raceri seltsis aega.

1179675652-00
Kontrastiks EA Need for Speed’ile puudub (olgu Jumal tänatud) Ridge Raceris litsentsitud lood ning kogu muusika on komponeeritud Namco Sound Team’i koosseisu kuuluvate komponeerijate poolt, mitmed neist loonud Ridge Raceri seeriale muusikat juba esimesest mängust alates. Ausalt öeldes jälestan Ayako Saso ja Shinji Hosoe kaubamärgiks saanud valju, igavat ja hüperaktiivset rave/trance, kuid tasakaaluks on Yu Miyake, Hiroshi Okubo, Kohta Takahashi ja Nobuyoshi Sano looming, kes ei purska välja sama asja 10 aastat.

Poleks uskunud, et automäng võiks nii hea mulje jätta, sest olen harjunud neid võtma kui rämpstoitu, mis maitsevad hästi ainult kolm-neli korda aastas. Ridge Raceri stiilne presentatsioon, üldine supermugav mängitavus ning teised elemendid, nagu siiani silmailu pakkuvad maastikud radade ääres, energiline muusika, takistavad mul väiksema skooriga leppida. 9/10. Nii parim PSP mäng kui ka automäng.

reiko-nagaseRidge Racer’i seeria ametlik maskott

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: