h1

VGM #19 – 7th Dragon Original Soundtrack

november 7, 2009

11992-1238780103

Yuzo Koshiro muusika Nintendo DS rollimängule 7th Dragon on kindlasti üks parematest 2009. aasta albumitest videomängumuusika maailmas. Sarnaselt Seikaiju no Meiq (läänemaailmas tuntud kui Etrian Odyssey) albumitele on märksõnaks vanakooli RPG. Võitluslood kombineerivad süntroki orkestriga, kuigi võrreldes Seikaiju no Meiq’iga on orkestraalsele küljele rohkem rõhku pandud, millest ma küll vaimustuses pole, sest militaristliku maiguga bossivõitlused pingutavad faux-eepilisusega üle. Õnneks särab 7th Dragon koopa- (ingl k dungeon music) ja kohamuusikaga, mis jäävad peamiselt kammermuusika valdkonda. Olgu selleks kas või “Beautiful Garden / Miross Federation” klaverikordi ja keelpillidega, mis kutsub esile visiooni kangelasest, kes viibib kuninga audientsisaalis. “Labyrinth – Jungle Navigation” kombineerib akustilise kitarri klaveriga, tulemuseks nukrusevarjundiga koopamuusika. Etnilist kirevust lisavad mitmed kohapalad, näiteks “Isolated War Association / Nebanplace Empire”, mis pakatab araabialikkusest tänu sitarile ja eksootilisele löökpillimängule.
Originaalhelitaust mahub kahele CD’le. Miks siis on albumil 4 CD’d? Põhjus lihtsalt selles, et albumi teises pooles on muusika huvitaval kombel kehastunud Famicomi/NES-i kestas. Jah, kõik lood on tehtud ümber retro stiilis, justkui oleks tegu NES-i mängu muusikaga. Mõned kõlavad nagu originaalid, lihtsalt NES-i sündis, kuid on ka lugusid, mis saavad hoopis teistsuguse värvingu, nagu pompoossed orkestripalad, mis on retrohelis mitmeid kordi paremad (“Battlefield – Tower of Crimson Pickets”).
Jah, albumit tasub kuulata algusest lõpuni või siis plaatide kaupa, sest silmapaistvalt meeldejäävaid lugusid pole peale mõne üksiku, kuid tervikuna tõuseb teisele tasandile. 8/10.

Jungle Navigation
Lost Past
Battlefield – Swords Bursting” – parim võitlusmuusika sel aastal?

Kahjuks pole Youtubes chiptune versioone saadaval, kuid mängu kodulehel saab natuke kuulata.

 

One comment

  1. […] Seitsmendast draakonist kirjutasin paar kuud tagasi ka siin blogis. Arvamus pole suures osas muutunud ning jään samade seisukohtade juurde: mõnus kombinatsioon kammermuusikast, millele on siin-seal etnilist vürtsi lisatud, ning kaks viimast CD’d, kus helitaust on tõmmanud selga chiptune-kuue. […]Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: