h1

Grand Theft Auto: Liberty City Stories

august 4, 2009

1135728772-00

Grand Theft Auto, seeria, millest on teadlik või vähemalt kuulnud iga eesti mängur, noorukite seas pea et igaüks. Aja möödudes on GTA seerias saanud kaose ja hävingu kõrval sama oluliseks filmilik šüžee ja kirev tegelaskond, kus peategelane ei ole tühi manipuleeritav nukk, vaid isiksus. Grand Theft Auto: Liberty City Stories otsustab kompaktsuse nimel hüljata San Andrease sündmusterohke narratiivi ja naasta GTA juurte juurde.

GTA: LCS on GTA III eellugu ja leiab aset 1998. aastal, kolm aastat enne GTA III sündmusi. Peategelase rolli astub GTA III kõrvaltegelane Toni Cipriani, kes pärast pikka perioodi madala profiili hoidmist naaseb Liberty City’sse, et taastada ja ületada oma positsioon Leone maffiahierarhias. Lihtsad juhutööd ja vähemtähtsad huligaansused asenduvad peagi maffiaperekondade tulevahetustega, mille võrku satuvad oportunistlikud poliitikud, allilmategelased kui ka politsei.

Mängumehaanika poolest võib GTA: LCS’i nimetada GTA III ja Vice City kombinatsiooniks, sest lisaks autodele on võimalus Liberty City tänavatel kihutada mootorratastel ja ümbritsevas vees paadiga. Linna ülesehitus on äravahetamiseni sarnane GTA III versiooniga, mille nägemine taskukonsooli ekraanil on hämmastav, kuid GTA III veteranidele ehk negatiivseks jooneks, sest ei paku midagi uut. See-eest on rõhku pandud erinevatele minimängudele ja -missioonidele, nagu omakaitseväelasena korra taastamine tänavatel, pommiga varustatud puldiauto abil Triadi’de tükkideks õhkamine, tänavaralli ja vanad head kiirabi-, politsei- ja taksomissioonid.

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051007012947285_640w
Tony Cipriani tõus kriminaalredelil on kuiv ja kulunud, hiilimata kõrvale GTA seerias juba kord proovitud troopidest. On reetmisi, pagemisi, maffiasõda, ja seda kõike tüüpiliste missioonide keskel, mis on GTA’d varem mänginud inimestel ammu kogetud, eriti seda PS2-aegsete GTA’de mängumootoril (tehniliselt on PSPl uus mängumootor, kuid see selleks). Selle kompenseerib mõnel määral üle keskmise raskusaste, mis loob vahel närvisööva õhkkonna, sest GTA’des tähendab missiooni luhta minemine tihti uuesti alustamist. Looarendust takistab missioonide kvantiteet, mis võimutseb üle kvaliteedi ja pikkuse. Pretensioonid puuduksid, kui LCS oleks kahe poole vahel laveerimise asel läinud kas GTA 1/2 puhtalt moraalitu vägivalla vallandamise peale või võtnud malli San Andreas’est. Dialoog jääb truuks GTA seeriale, sisaldades kavalat satiiri.

grand-theft-auto-liberty-city-stories-20051021015651122_640w
Õnneks jäävad need vead alla lihtsale faktile, et GTA on taskukonsoolil. Liberty City on alati olnud mu lemmik linn GTA seerias tänu urbanismile ja süngusele, eriti pärast katastroofi, mida isiklikult pean GTA halvimaks mänguks (Vice City). San Andreas’ega võrreldes jääb muidugi LCS kaotajaks, kuid ka mafiaperekonnad on Liberty City’s huvitavamad, kuigi pean tõdema, et LCS’is vähe arendatud.

Kui hinnata mängu kui saavutust taskukonsoolil, on see igati hea, kuid vanemate vendade kõrval puuduvad LCS’il šansid võiduks. 7,5/10. (hinne kehtib ainult PSP versiooni kohta, sest kui ma oleksin pidanud seda mängima kodukonsoolil, siis oleksin andnud äärmisel juhul 6/10).

4 kommentaari

  1. ma ei tea kus seda tõmmata


  2. kas keegi teab


  3. kui tab Palun mulle vastata…….


  4. palun vastakeLisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: