h1

Detroit Metal City

jaanuar 11, 2009

81b139627ea0db4e

Detroit Metal City jutustab loo häbelikust ja tagasihoidlikust maapoisist Negishi Soichi’st, kes suundub suurlinna, et luua trendikas popbänd. Läheb sootuks teisiti, sest Tokyos leiab noor muusik end hoopis death metali pundis Detroit Metal City, mille ajel saab süütu poiss ka muutuse osaliseks. Nimelt DMC koosseisu astudes transformeerub vagur poiss rokkivaks metalistiks Johannes Krauser II’ks, kelle iseloom on täielik vastand Soichi karakterile. Negishi konflikt oma sisemise satanistiga ja tolle ootamatu ilmumine ongi anime pearoaks.

dmc-71

Vaga vesi…

DMC’i müüvaks omaduseks on absurdne huumor ja roppustest pulbitsev dialoog, seetõttu ei saa normaalsest sisust rääkida. Sellele lisaks on loo kulg episoodiline ja sketšidel põhinev, mis minu arvates ei ole kuigi hea lähenemine, kui killud muutuvad pikapeale kuluvaksEsimest korda YouTube’s lühikest klippi nähes olin vaimustuses, sest midagi nii absurdset polnud ma varem kohanud. Ent anime täielikul vaatamisel selgus, et naljad ei olegi nii varieeruvad (ei jõua ju kaua vaadata, kuidas Krauser anaalseksi ja sadomasohhistlikke mänge teiste inimeste peal sooritab), kui lootsin. Nagu Trash oma sissekandes esile tõi, häiris mindki see, et DMC ei vallandanud 12 episoodi jooksul endas peituvat täielikku potentsiaali. Alatasa hakkas hoog raugema, kui lugu hakkas tuure üles võtma.

Plusspunkte saab DMC märatseva helitausta eest, mis minusugusele metalivõhikule üllataval kombel meeldis, mis sest, et Krauseri seiyu’l viisi pidamisega raskused tekkisid. Nii kaugele ei läheks nagu sõber, kes ütles, et Satsugai on üks parimaid lugusi, mida tema elu jooksul kuulanud, kuid sellegi poolest iga kord, kui alguslugu kõlaritest kostus, rokkis mu süda täiel rinnal kaasa!
dmc

..sügav põhi

Soovitan vaadata. Üldiselt vihkan ma puhtalt komöödilisi seriaale ja filme, ja see, et jaksasin DMC lõpuni vaadata, ütleb juba midagi. Uskuge mind, kui oleksin kirjutanud mõnest teisest tüüpilisest naljakast animest, siis minupoolne verbaalne nüpeldamine oleks kestnud palju kauem. Lihtsalt ma ei suuda anime’des vaadata, kuidas minu jaoks sümpaatne tegelane kõik asjad vastu taevast laseb. DMC meenutab mulle mõnest aspektist Golden Boy’d, kuid too on palju vahvam ja toredama tegelasega. 7/10

PS! Metalocalypse tundub vahva!

2 kommentaari

  1. 12 osa ainult?
    Siis isegi võib. Tavaliselt ma väsin juba peale paari osa ära. Ja üks põhjus miks tahaks vaadata on see, et täispikk mängufilm tuli alles välja.


  2. Jep, nii ta on, 12 osa. Üks osa on vaid 11-12 minutit pikk.Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: