h1

Pac-Mani 30. sünnipäev

mai 22, 2010

Just kolmkümmend aastat tagasi ilmus Jaapani arkaadidesse hittmäng Pac-Man, mille idee pärineb Toru Iwatani sõnul pitsast, millest oli üks lõik puudu. Kolmekümne aasta jooksul on kollasest söödikust saanud videomängude ikoon ja popkultuuritegelane üldiselt, kes lööb endiselt kaasa veel mitmetes mängudes, suurem osa neist uued versioonid klassikalisest arkaadmängust või hoopis teise žanri kuuluvad mängud, kus Pac-Man saab ka rallitada või muidu trikke teha.

Selle tähistamiseks on võimalik Google avalehel mängida Pac-Mani, teadaolevalt kõiki 255 taset.

Minu isiklikud kogemused Pac-Maniga on väikesed ning minu nii-öelda “klassikute klassikuna” on söövinud mällu pigem Tetris, eriti Tengeni versioon, kus kõlasid 8-bitiliselt erinevad vene rahvamuusika klassikud. Sellegipoolest on põhjus suurkuju, nagu seda on kahtlemata Pac-Man, suurt sünnipäeva tähistada.

PS! Vaatamata sellele viitavaile tunnusmärkidele pole põhjust kahtlustada blogi väljasuremises. Hetkel on tõesti paras mõõn, kuid see peaks juuni alguses kooliaasta lõpuga loodetavasti paranema.

One comment

  1. pac-man on üks väga tore sell ja väga lahe mäng.iga kord kui brauseri avan on mul google ees ja esimene asi üritan seal mängus niikaugele jõuda kui võimalik 😀Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: