h1

PSOne 15. sünnipäev

detsember 5, 2009

3. detsembril 1994 väljus Jaapanis Sony konsool Playstation, mis vaieldamatult muutis mängumaailma täielikult, sest andis Nintendo monopolile tugeva põntsu, millega Sega kuigi edukalt hakkama ei olnud saanud. Just PlayStationiga hakkasid levima tõsisemad mängud, mis küll vahel tähendas lihtsalt verd ja paljaid naisi, kuid see-eest said hoo sisse sellised tuntud frantsiisid nagu Final Fantasy (mis seitsmenda osa väljalaskega mõjutas konsoolirollimängude turgu tohutult), Resident Evil, Silent Hill jt.

Minu jaoks on Playstation PS2 kõrval parim konsool, eriti arvestades, et suur osa mu lemmikmänge on otseselt saanud mõjutada PS1-generatsioonist, ning Legacy of Kain: Soul Reaver, mida pean parimaks mänguks üldse, ilmus just PS1-le.

Ise sain PS1 tegelikult suhteliselt hilja, vist 2000. aasta lõpus. Kahjuks levisid siin vaid piraatmängud, mis olid veel pealekauba venekeelsed, mis tähendas mitmetes mängudes kohutavat katse-eksitus meetodit, millega kaasnes parajalt viha ja frustratsiooni. Aga esimene ost on küll eredalt meeles ja see oli Legacy of Kain: Soul Reaver. Tol ajal ma küll keerulisest dialoogist aru ei saanud, kuid vapustav maailmadisain ja kahtlemata parim hääletöö videomängumaailmas aitas kaasa elada ja siiani on see minu jaoks videomängude verstapostiks. Lisaks sellele on mängul parim sissejuhatus üldse.

Oh, ja mulle meeldib see algeline 3D-graafika, mis PS1-põlvkonnaga käib käsikäes. Mmmm….:D

One comment

  1. Mälestused….Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: