h1

Mega Man

september 20, 2009

1155947589-00Mega Man, sinine pommitaja, kelle nimi ei ole võõras neile, kes Famikloone (niinimetatud telekamängud) on omanud, sest ka Hiina piraatturgudel leidus kassette, mis Mega Man’i mänge sisaldasid. Mega Man on ka üks mängudest, mis on pannud aluse pikale seeriale, kus mängude arv küündib sajani. Kuldaeg algas küll pärast Mega Man 2 väljumist, kuid originaalmäng tutvustas Mega Man’i seeriale omast maailma ning mängumehaanikat.

Dr Wily on nördinud, et tema töö dr Lighti assistendina pole toonud kuulsust ja tunnustust, aitas ju tema ehitada Lightil üheksa robotit, kes aitaksid maailma paremaks muuta. Teravast vimmast ajendatuna programmeerib Wily robotid ümber, et nad aitaksid tal korda viia maailmavallutamise plaan. Ent Wily ei suuda ühte robotit kuulekaks abiliseks programmeerida ning Light otsustab Wily kavatsuste takistamiseks modifitseerida Rock võitlusvalmiks ning söakaks sõdalaseks, kelle ta ristib Mega Man’iks. Nii algabki Mega Man’i seiklus eesmärgiga hävitada kurjad robotid ning lasta Wily’l tunda kaotuse mõrut maitset (Huvitav fakt: Jaapani versioonis oli Dr Wily mitte Lighti partner, vaid tüüpiline võimuhulluses vaevlev tossike).

Mängitavuse poole pealt lõi CapCom juba esimeses mängus naelapea pihta. Tegelase juhtimine on täpne, kohatine libedus on kergesti kontrollitav, võimaluse ja tahte korral saab imekiiresti tasemetest läbi lipata. Esialgu näib, et vaenlaste positsioonid ja trajektoorid teeb läbiruttamise või lihtsalt läbimise suitsiidseks ettevõtmiseks, kuid mäng on hell nende suhtes, kes jätavad taseme ülesehituse meelde ning on kärmad kohanema ohtlike oludega.

1093104149-03
Nagu Mega Man’ile kohane, saab mängija levelite vahel vabalt valida. Iga taseme lõpus ootab sinist seiklejat üks robot ning tema alistamisel saab Mega Man endale vastavad võimed, mis olid hävitatud robotile omased. Näiteks Tulemehe põrmustamisel on hiljem võimalus muutuda linnulennult ise tulemehelikuks, saades nii oskuse leeke tulistada. Ergonoomilisema robotite hävitamise järjekorra tabamine teeb mängija elu lihtsamaks, sest iga robotil on oma Achillese kand, mille ekspluateerimine on soodsaim ja ohutuim viis robot vanarauaks ristida. See ei kehti viimase bossi puhul, kelle raevu peab kannatama vanamoeliselt.

Visuaalselt ning heliliselt ei sära Mega Man nagu talle järgnevad tiitlid samas seerias, kuid taustad on küllalt adekvaatsed ja värvikirevad. Olen teiste teostega tutvunud pinnapealselt, kuid Mega Man’il on teistsugune atmosfäär. Mega Man 2 süstib romantilisust (atmosfäärilt, mitte tegelasarenduselt), Mega Man on aga steriilsem ja futuristlikum, mis päris 100-protsendiliselt minuga ei klappinud.. Muusikaline pool on vähe arendatud, kompositsioonid jõuavad kulminatsioonini liiga kiiresti või üldsegi mitte, samas on aga mitu pala, mis vihjavad tulevaste mängude muusikale.

1093104149-07
Kõva rivaal Super Mario’le, aga arvatavasti pole modernsel mänguril erilist soovi ega tahtejõudu põlvitada kõrge raskustaseme ees. 7/10.

Mega Man sai läbitud PS2-l kollektsiooni “Mega Man Anniversary” kaudu.

One comment

  1. Family/Dendy peal oli ta “Rock-Mani” nimega, aga tõsiselt hea peli oli küll…Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: