h1

Love Shuffle

august 14, 2009

800px-Love-Shuffle-banner

Love Shuffle on minu jaoks paradoksaalne. See käib risti vastupidi mu eelarvamustega romantiliste komöödiate suhtes. Armastuskomöödiate puhul olen alati olnud skeptiline, sest nad kas meeldivad väga või põruvad totaalselt. Love Shuffle puhul sain tõelise üllatuse osaliseks.

Dorama jälgib nelja inimese elu, kes tutvuvad ootamatus olukorras ning leidnud ühise keele, nimelt rahulolematus oma armueluga, otsustab üks neist, psühhiaater Kikuta Masato, korraldada mängu nimega Love Shuffle. Mängu idee seisneb selles, et iga nädal vahetavad nad omavahel kallimaid (kes muidugi eelnevalt mänguga nõustuvad) ja see peab tõestama, kes on saatusekaaslased ning kes lihtsalt sõbrad.

shot0009
Uskuge mind, kui lugesin eelnevalt dorama sisututvustust, hüppasid mu hallidest ajurakukestest välja sarkastilised repliigid või vähemalt suhtusin doramasse väga ettevaatlikult. “Haha, mis idiootsuse otsa ma nüüd sattunud olen.” Ega asjata öelda, et raamatut ei tasu kaante põhjal hinnata. Nii langetasin ootused dorama suhtes juba pilootosa esmaminutitel madalale. Esimene episood täielikult mu esialgset arvamust ei kõigutanud, kuid miski jäi südant kriipima ja otsustasin teise episoodi ära kaeda. Pärast seda kolmanda, neljanda, siis viienda, kuuenda….kuni kümnendani välja.

Olles karakteripõhine dorama, on Love Shuffles oluline tähtsus tegelastel ning nende omavahelistel dialoogidel. Et lisaks neljale erinevale peategelasele võtab mängust osa veel neli teist osapoolt, varieerub dorama toon. Esimestes episoodides täidab maailma naba rolli Usami Kei, kes on tegelikult ka ühendavaks jõuks kõikide teiste tegelaste vahel ning kes pärast näiliselt positiivset suhet Kagawa Mei’ga on rabatud, kui Mei vastab ta abieluettepanekule eitavalt. Samuti kui teised otsustavad Love Shuffle’s kaasa lüüa rohkem uue partneri otsingul, siis Kei ei soovi alguses mänguga midagi tegemist teha. Kuid kui Mei seda teeb, ei jää optimistlikul Usamil midagi muud üle. Dorama teises pooles jääb tähelepanu keskpunkti Ojiro, tasakaalukas seelikukütt, kelle endised arusaamad purunevad pärast ebatavalise tüdruku kohtamist Love Shuffle raames.

shot0015
Love Shuffle’i kontsept võib olla absurdne, kuid ekraanil on sobimatute tegelaste kokkusattumist lõbus vaadata, sest see võimaldab stsenaristil igasuguste naljakate ja piinlike olukordadega lagedalle tulla. Nozima Shinji, üks menukamaid teleseriaalide stsenariste Jaapanis, tegi minu arvates suurepärase töö, sest dorama kõnnib kindlalt mõõdukuse piiril, kaldumata äärmustesse, mis ei tähenda, et doramas ei vahelduks rõõmsameelsem külg kurvemaga. Näiteks 8-9 episoodid on tõeliselt rusuvad, ent teised episoodid jälle täis Nozima Shinji viiteid Jaapani popkultuurile ja kavalaid sõnamänge.

Pean nentima siiski, et üks lauluvalik põhjustas korduvat pealangetamist (ehk kellegile tuleb silme ette Picard ja tema eepiline facepalm?). The Bangels’i Eternal Flame oli selleks lauluks, mida ei pea küll veaks ja see ei mõjutanud minu lõplikku arvamust doramast, kuid andis stseenidele liigse sentimentaalsuse.

shot0021
Romantiliste komöödiate puhul säilitan ettevaatlikkust, täpsemalt Hanazakari no kimitachi e ja selle kloonide suhtes, kuid kindlasti ei mata doramasid maha enne pilootosa vaatamist. Love Shuffle meenutab mulle Hana yori dango’t, sest nagu eelnevgi, kombineerib see südamliku huumori koos pisaratega. 9/10. Aeg näitab, kas tagasi vaadates samasuguse eufooriaga doramasse suhtun, kuid hetkel kindel kandidaat 2009. parima DORAMA kohale.

One comment

  1. Olen selle läbi vaadanud ja juba suhteliselt ammu. Tõsiselt hea, huumor oli ikka tasemel 🙂Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: