h1

VGM #13

juuni 20, 2009

castlevania-42

Konami komponeerijaid on tihti peetud videomängude muusika võimaluste laiendajaks, sest nad suutsid 8-bit ja 16-bit aegadel pigistada mängukonsoolidest muusikalise poole pealt kõik, mis vähegi pigistada andis. Castlevania on üks Konami menukamaid seeriaid ning selle seeria muusika on olnud alati kaasaegsetega võrreldes tunduvalt väljapaistvam, vähemalt enne seda, kui algas CD-l põhinevate mängukonsoolide generatsioon.

Bloody Tears – pärit mängust Castlevania II: Simon’s Quest (NES). Üks populaarsemaid Castlevania lugusid, mida on arranžeeritud ja remiksitud nii Konami enda poolt hilisemates Castlevania mängudes kui ka mitmete fännide poolt.

Simon Belmont’s Theme – lugu Super Castlevania IV’st (SNES), mida üldiselt iseloomustab sünteseeritud orel ja atmosfääriline ambient.

New Messiah – Castlevania II: Belmont’s Revenge (Gameboy) – hoogne kitarripala Gameboy’le omase heliga. Kusjuures tundub, et Youtube video on otse mängust võetud, sest seesama lugu albumil “Akumajou Dracula Best 2” kõlab palju paremini. Arvatavasti on tegu Gameboy ja teiste varasemate konsoolide tehnilise limiidiga, mille tõttu kuuluvad üks või mitu helikanalit heliefektidele ning muusika kaotab paar elementi, näiteks New Messiah’i puhul vapustavalt võimsa sünteseeritud kitarri.

Siit saab tirida NES-i Castlevania mängude muusikat ja ka teisi NES hitte, kusjuures väga hea kvaliteediga.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: