h1

2008 Dorama

aprill 5, 2009

Teine dorama-aasta jõudis tegelikult otsakorrale juba jaanuaris, kui algas 2009. aasta talvehooaeg, kuid mina, ajapuudusest tingituna, jõudsin alles nüüd taas rajale, lõpetades 2008. aasta sügishooaja. Mõtlesin, et miks mitte heita tagasivaade eelnevale aastale ja kommenteerida vaadatud või piilutud doramasi, valida välja aasta parimad. Ka sellest, kuidas doramadel reitingutega vedas ja mis auhindu nad igahooajaliselt toimuval auhindade jagamisel said.

talv20082

Bara no nai HanayaDramawiki

Aasta algas võimsa avapauguga, sest Bara no nai Hanaya oli igati suurepärane elamus. Doramal oli väga nostalgiline atmosfäär, rohkem vanakooli stiilis, meenutades nii paljude arvates doramade kuldaega 90ndaid. Vaatajanumbrid olid kõrged ning draama korjas 56. Jaapani televisiooni auhinnagalalt parima kõrvalnäitleja, parima stsenaariumi, parima tunnuslaulu ja eriauhinna.

Hachimitsu to Clover/Honey & Clover Dramawiki

Animesõbrad ehk teavad samanimelist animet, mille adaptsioon on käesolev dorama. Reitingute osas põrus Honey & Clover kohutavalt, kuigi kaasa tegid mitmed populaarsed näitlejad. Vingusid ka sellesamuse anime fännid, kes ei olnud rahul mõningate muutustega loo kulgemises. Isiklik arvamus? Vaadatav. Paar suurepärast stseeni, Ikuta Toma hea näitlejatöö, kuid vastukaaluks on raske öelda, et lugu kuigi kaasakiskuv on. Lõpp on segane.

Ashita no kita YoshioDramawiki,  minu sissekanne

Sellest tegin pikemalt juttu ning arvamus pole muutunud. Dorama reitingud olid häbiväärselt madalad, kuid vähemalt sai Matsuda Ryuhei oma näitlejatöö eest 56. Jaapani televisiooni auhindade jagamisel parima kõrvalnäitlejana autasustatud.

Seega, 2008. talv oli päris hea. Ei anna võrrelda küll vapustava 2007. kevadega, kuid kõvasti parem kui seda oli 2007. sügis oma imala valikuga.

kevad20081

CHANGE –  Dramawiki

Selle poliitikadraama lõpunivaatamiseks mul jaksu ei olnud. Kas ta nüüd just halb on, lihtsalt ei paelunud ja otsustasin oma vaba aega mõne muu doramaga sisustada. Vaatajanumbrid olid igastahes suured ning 57. Jaapani televisiooni auhindade jagamisel sai peategelast mängiv Kimura Takuya parima näitleja auhinna.

HokabenDramawiki

Poolelijätmise sündroom kordub, sest jäi lõpetamata ka see dorama . Kahju ei ole, esimest kolme episoodi vaadates jõudis kohale, kui episoodiline süzhee ülesehitus on.
Populaarne ei olnud, reitingud olid hädised.

LAST FRIENDSDramawiki

Ühiskondlikke probleeme nagu koduvägivald, homoseksuaalsus ja ahistamine leidsid küll antud doramas kajastamist, kuid mulle suurt muljet ei jätnud. Nagasawa Masami tegi kohutava töö oma tegelasse sisseelamises, lõpp suples juustus ja kõik tundus lihtsalt võlts. Siiski, Nishikido Ryo oli džentelmenist sadisti/masohhisti mängides päris veenev, seda pean tõdema. Reitingud olid jällegi kõrged, kuid CHANGE tasemele ei küündinud. Auhindu sai palju, kohe nii palju, et peale Last Friends’i autasustati vaid kahte doramat.

Niru kevad. Gokusen 3 oli küll, kuid ma pole varasemaid hooaegu vaadanud.

suvi20081

Monster ParentDramawiki

Vaatasin ainult esimese episoodi lõpuni, jättis säästudorama mulje. Tegelased olid toredad, kuid sisu oli suhteliselt nõrk. Vaatajanumbrid olid keskmised.

Code BlueDramawiki, minu sissekanne

Tegin enne pikemalt juttu. Arvamus on sama: keskpärane. Sai auhinna parima lavastaja kategoorias.

MaouDramawiki

Maou on adapteeritud Korea draamaseriaalist Mawang. Kahjuks pole tutvust Korea versiooniga teinud, kuigi olen lugenud, et korealaste sünge krimilugu on põhjalikum. Maou kuulub kindlasti aasta paremikku. Keeruline süžee, eepiline ja raju helitaust ning emotsionaalne lõpp. Ohno Satoshi muutus küll mõneks episoodiks üksluiseks oma nõmeda pilguga, kuid muutus loo arengus viis selleni, et Ohnol leidus võimalus särada oma näitlejavõimetega. Ikuta Toma etteaste oli hingestatud ja nagu alati meeldiv vaadata, kuid tegelase mentaalsed kokkuvarisemised mõjusid üle pingutatuna. Reitingud olid keskmised, kuid sarjal pidevat olema väike kultus nagu korea draamal.

Maou’st oli mulle küllalt ja seetõttu ei leia virisemiseks põjust. Tavaline hooaeg.

sugis2008

Innocent LoveDramawiki

Vaatasin esimese episoodi 20 minutit. Sellest piisas, et jõuda järeldusele: see draama on kohutav. Halb näitlemine ja kuiv sisu (lugesin ühte arvustust, kus anti süžeest kokkuvõte) ei ole minu arusaama kohaselt komponendid, mis dorama talutavaks teevad. Ptui!

Kaze no GardenDramawiki

Pilootosa ei olnud paljutõotav ja kahjuks ei ela ma idüllilist elu, kus saan aeglaselt arenevaid doramasi alati kõigele vaatamata jälgida. Muidu polnud väga vigagi. Oluliseks võib pidada seda, et dorama on Ogata Keni luigelauluks. Vaatamata oma surmale sai vana näitleja auhindade jagamisel kaks auhinda.

Ryuusei no KizunaDramawiki, minu sissekanne

Super. Väga hea. Pole sõnu. Dorama, mis on auhindade jagamisel saadud võidud kindlasti ära teeninud.

Bloody MondayDramawiki

Oh jumal, Jaapani püüd jäljendada USA terrorismiga tegelevaid märuliseriaale nagu 24 esimest episoodi vaadates väga paljutõotav ei olnud. Aga soovitan vaadata igaühel, kes tahab midagi tõsiselt halenaljakat näha. Puha koomiks ja seda mitte heas mõttes.

Kokkuvõte 2008. sügisest: Ryuusei no Kizuna FTW!

2008paremik

Parim näitleja: Ninomiya Kazunari

Parima näitleja väljanoppimine oli tõeliselt raske, sest häid etteasteid oli palju. Ikuta Toma mõjus sümpaatsena Honey & Clover’is kui ka Maou’s, eriti viimases. Ashita no Kita no Yoshios lõid kaasa vähemalt kaks tõelist näitlejat, kes ei kuulu iidolite hulka. Bara no nai Hanaya peategelast mängiv Katori Shingo, üks Jaapani populaarseima ja vanima poistebändi SMAP liige, oli samuti võrratu. Lõppude lõpuks aga võidutseb Ninomiya Kazunari, kes lihtsalt elab oma rolli suurepäraselt sisse. Mulle piisab ühest stseenis Ryuusei no Kizuna’s, et kuulutada ta parimaks 2008 dorama näitlejaks .

Parim näitlejanna: Yagi Yuki

Huvitav, et kui meesnäitlejate vahel oli raske otsustada, siis 2008. aasta oli naisnäitlejate vallas lootusetu. LAST FRIENDSist jäi nagu pind silma Nagasawa Masami, kelle seebiooperlikult labast näitlejatööd on raske unustada. Maous süütut neiut mängiv Kobayashi Ryokost ei hakka rääkimagi, tema ekraanile ilmumisega pidin enda heaolu pärast muretsedes silmad kinni pigistama. Toda Erikat nägin sel aastal doramades tihti, mängis ta ju Code Blue’s ja Ryuusei no Kizunas ja kuigi mul suurt midagi tema vastu ei ole, arvan, et arenguruumi on. Bara no nai Hanaya Takeuchi Yuko tegelane laskus ka viimastel episoodidel madalamale, kuid kindlasti üks tugevamaid etteasteid 2008. aastal.

Yagi Yuki oli võrratult nunnu ja rõõmsameelne ning vaatamata sellele, et tema roll suhteliselt lihtsakoeline oli, suutis too tirts mind liigutada.

Parim stsenaarium/sisu: Maou

Maou on minu arvates selle auhinna vääriline. Ryuusei no Kizuna suurimaks plussiks oli hea näitlejatevalik, sest nagu mainisin, ei olnud ma rahul mõrvamüsteeriumi lõpplahendusega. Maou oli vigadest hoolimata alati huvitav ning loos jätkus kuni viimase episoodini värskust, mis pani finaalepisoodini mõistatama.

Parim lavastaja: Kaneko Fuminori & Ishii Yasuharu

Pole küll Kaneko Fuminori repertuaariga tuttav, kuid Ishii Yasuharu tööportfelli kuuluvad üllitised nagu Hana Yori Dango ja Byakou Yakou. Jah, Hana Yori Dango, parim seriaal üldse (okei, Farscape kõrval). Lisaks sellele aitas Ryuusei no Kizunas huumori minuni tuua just täpne ja osav lavastajatöö, mis säras tänu osavalt lavastatud stseenidele. Suurepärane!

Parim helitaust: Maou

Popelementidega elektroonika ja dramaatilise orkestrimuusika ühendamisel tekkinud helitausta loomisel juhtub harva, et mulle muusika ei meeldi. Maou muusikaline pool suudab pakkuda nii tooremat tehnot kui elegantset viiulimängu, seda tihti käsikäes. Samuti moodustavad kompositsioonid tugeva ühise meeleoluga terviku. Üle pika aja jälle midagi värskendavat, mitte järjekordsed niiöelda pastakast imetud kuivad klaveripalad, mida oskab iga suvaline titt komponeerida.

Parim ava- või lõpulugu: truth – Arashi

Arashi lood on küll tavaliselt rõõmsameelsemad ja optimistlikumad ning seetõttu on truth oma süngema tooniga üllatav. Kavatsen bändist varsti rohkem juttu teha, sest tegu on mu ühe lemmikbändiga, kui asi puudutab J-popi, aga truth on tõsiselt hea. Pole küll mu isiklik lemmik Arashi diskograafiast, kuid oluliselt parem kui Beautiful Days, mis on Ryuusei no Kizuna avalauluks.

—————————————————————————————————————

Raske otsustada, kas 2008 oli ikkagi halvem aasta. 2007 aasta esimene oli võrratu, aga sügis kohutav. 2008. aastal ei olnud ühtegi tõeliselt tugevat hooaega, kuid teatud tasakaal oli olemas. Eks näis, mida 2009 endaga toob.

2 kommentaari

  1. Olin mugavalt end valmis seadnud, et Ryuusei no Kizuna vaatama hakata, aga neetud, tõlge ei olnudki inglise keelne. Otsus läks hoopis Galileo peale. Suspect X andis julgust. Alustasin ka Gokuseni 3. hooajaga.


  2. Galileo on nauditav, kuid mitte kõige kaasakiskuvam.Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: