h1

Ryusei no Kizuna

märts 22, 2009

ryusei_no_kizuna

Kui nägin, et doramas löövad kaasa tähed nagu Ninomiya Kazunari, Nishikido Ryo ja Toda Erika, käitusin ma nagu pöörane fänn ja panin esimese osa ingliskeelse tõlke valmimisel kohe tõmbama. Esimene episood vaadatud ja ma olin nördinud, sest pagan võtaks, sellise sõltuvusttekitava dorama puhul peaks pikad ooteajad osade vahel seadusega keelatud olema!

Dorama jutustab kolmest orvust, kelle vanemad hukkusid juba siis, kui kaks venda ja üks õde olid veel koolieelikud. Laste ema ja isa mõrvati tundmatu tapja poolt ning mõrvarit ei avastatud. Koos vandusid vanemateta lapsed, et suureks saades otsivad nad mõrvari üles ja tapavad ta tehtud kuritöö eest. Dorama kujutabki orbude igapäevast elu pärast mitmeid aastaid ning nende püüdu teha kindlaks, kes vanemate mõrvas süüdi on.

Esimest episoodi jälgides meenus mulle kohe 2006. aasta dorama Byaku Yakou, mille 5 esimest episoodi üle-eelmine sügis jõudsin ära vaadata. Atmosfäär on mõlemal sarnane ja mõlema seriaali esimene osa näitab kohutavat sündmust, mis laste elu drastiliselt muudab. Loo arenedes muutub aga mõlema loo suund, sest kui Byako Yakou ei loobunud hävitavalt pessimistlikku õhustiku esiletoomist süžee edenedes, siis Ryuusei no Kizuna stsenaarium lisab komöödilist värvingut, unustamata loo süngemat pealiini.

vlcsnap-8224587
See imeline süntees koomilise ja traagilise vahel teebki Ryuusei no Kizunast nii põneva ja toreda dorama. Kui välja arvata pilootosa, mis paneb paika sisu tumedamad alustalad, on dorama algus meeletult lõbus. Suur osa loost keskendub sugulaste petuskeemidele, millega nad ootamatuid ohvreid ninapidi tõmbavad ja raha riisuvad. Need hanekstõmbamised on nagu omaette vinjetid, mis oma terava ja ettearvamata huumoriga lihtsalt sunnivad suunurgakesi painutama. Veel hämmastavam on asjaolu, et need sketše meenutavad vahepalad ei tundu kunagi ebasobivad ja pealetükkivad, vastupidi, need on pealooga nagu sukk ja saabas.

Kõik see oleks võimatu heade näitlejatöödeta, kuid Ryuusei no Kizuna särab ka näitlejate poolest. Siin ei mõtle ma puhast silmailu, vaid veenvat näitlemist. Kazunari Ninomiya, popgrupi Arashi üks liikmetest, on kahtlemata üks talendikamaid iidolnäitlejaid. Juba Stand up!!’is jättis noor näitleja mulle sümpaatse mulje, kuid siin võimendas ta mu positiivset arvamust veelgi. Tema tõsisemale rollile on vastukaaluks Nishikido Ryo, kelle tegelane on palju lõbusam ja naiivsem. Kui aus olla, siis esmamulje Ryuusei no Kizunas temast oli mul üpris halb, kuid see oli tekitatud minu kokkupuutest temaga doramas Last Friends, kus ta mängis kõige negatiivsemat tegelast üldse. Toda Erika, kolmas peaosaline, tegi minu arvates Ryuusei’s kindlasti oma parima rolli, vaatamata sellele, et jällegi on ta sunnitud esitama rolli, mis seisneb nutmises ja naiivitarina olemises.

vlcsnap-13717881

Kui nüüd süžee juurde tagasi tulla, siis kõik pole perfektne ja nii mõnigi asi jäi südant kripeldama. Esiteks, loo lõpp ei ole nii intensiivne kui võinuks olla. Võib-olla tuleneb see tegeliku tapja paljastamisest alles viimases episoodis, mistõttu toimus kõik nii äkki. Ei saa ka aplodeerida mõrvari identiteedi geniaalsusele, sest lõpplahendus jättis tunde, nagu oleks mind alt veetud. Niiöelda epiloog oli ilus ja manas näole naeratuse, kuid loo lõpp kui selline, ei.

Olgu kuidas on, dorama on iseenesest kahtlemata super ja mis kõige tähtsam – mitte kunagi igav. Üks hetk kugistad ja lõkatad, teine hetk tantsib nutt kurgus. Nii rahul pole doramaga olnud pea et aasta aega. 9/10.

One comment

  1. […] Ryuusei no Kizuna – Dramawiki, minu sissekanne […]Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: