h1

VGM #11

märts 18, 2009

Viimasel ajal vaikselt J-popi lainel jälle seilanud, sestap ka täna ka lõpulood kahest viimasest Persona mängust, Persona 3’st ja Persona 4’st.

d6d9d910cb65426136dd8eaafabda96f_2

Memories of You (Persona 3)

Brand New Days (Persona 3 FES)

Never More (Persona 4)

Mulle üldiselt need avalaulud ja lõpulaulud videomängudes ei meeldi (loe: Jaapani mängudes, sest ameeriklastel ja eurooplaste mängudel ei kohta sa sellist nähtust maajade apokalüpsise eelõhtul ka mitte), sest tavaliselt ei sobi need kohe üldse helitausta poolt maalitava tausta kõrvale, kuid need on üpris mõnusad. Shoji Meguro isegi väitis intervjuus, et pop-muusikat on tal kõige kergem komponeerida.  Kolmest laulust meeldib kõige rohkem Memories of You, Never More on võib-olla liiga “hüplev” ning RnB’lik. Brand New Days’i olen väga vähe kuulanud, kuid nii palju kui olen, meeldib.

PS! Vabandan, et viimased postitused pole kuigi sisukad olnud, kuid selle vea üritan lähitulevikus parandada. Kui enne kimbutas asjaolu, et lihtsalt polnud millest kirjutada, siis nüüd on vastupidi – trobikond arvamusi soovin blogisse talletada, kuid kas asi on laiskuses, mille koolivaheaeg nii salakavalalt mu jäsemetesse paigutas, või ajapuuduses, ei tea.

Mõtisklesin, kas juttu teha ka pisut J-popist ja muust muusikast peale VGMi. Videomängumuusika kõrvalt midagi muud just palju ei kuula ja see, mida kuulan, on suhteliselt juustune magus popp või optimistlik J-rokk.  Loodan, et kui näiteks Utada Hikaru’st või mõnest muust popstaarist juttu peaksin tegema, keegi nina ei krimpsuta ja blogi miskil moel ära ei blokeeri. 🙂

Oh, ja kui peaksin mõne VGM albumi arvustuse tegema, pika ja laia, siis palun, et antaks andeks mu vajaka jäävad muusikalised teadmised, mille puuduses olen sunnitud rääkima lugudest meeleolude ja üldise atmosfääri koha pealt, mitte pillide kasutuse ja muusikateooria abil nagu professionaalsetel kriitikutel jms kombeks.

One comment

  1. J-popist (rockist) võiksid juttu teha küll. Suhteliselt võõras teema minu jaoks ja loeks huviga.Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: