h1

Ashita no Kita Yoshio

veebruar 8, 2009

kita-yoshio-banner

Ashita no Kita Yoshio on ebaharilik dorama. Seriaal käsitleb mitmeid ühiskondlikke probleeme, kuid teeb seda käsikäes vanamoodsa ja tihti kentsaka huumoriga. Ehk see on ka põhjuseks, miks sarja vaatajate hulk nii väike oli (keskmine reiting vaid häbiväärselt madal 07.1).

Kas teile meeldiks olla 40ndates ikka veel üksik poissmehelikult naistega vähe kokku puutunud inimene, kes päevast päeva peab endale meelde tuletama, kui tühine ta elu on? Kindlasti mitte. Just sellise raske koorma all kannatab “shita no Kita Yoshio”peategelane Kita Yoshio. Mõistes oma elu väärtusetust, otsustab Kita ühel päeval oma elujupikese lõpetamise kasuks, kui ta kogemata kukub ning kriimustab oma peopesa nii, et tekib numbrit 11 meenutav arm. Seetõttu otsustabki Yoshio müüa maha oma kinnisvara, lahkuda töölt ja veeta 11 päeva nii, nagu ta pole varem veetnud, et 11nda päeva hakul saaks ta rahulikult hinge heita.

vlcsnap-192033
Kui see tundub teie jaoks liiga fatalistliku ja süngena, siis olge mureta, sest tegelikult on dorama üldiselt suhteliselt optimistlik. Võib-olla see häiriski mind antud juhul nii väga, et olin valmis juba seriaali vaatamise pooleli jätma. Hiljem alles mõistsin, et Ashita no Kita Yoshio ei püüagi jäljendada mõne maailmavalust nördinud sotsiopaadi livejournalit, vaid pigem naiivse hädapätakast tossikese 11-päevalist teekonda “võimaluste maailmas”, kus iroonilisel kombel alles nüüd avanevad uksed sõprussidemete ja elu väärtuse juurde. Kita Yoshio kohtab oma vanu tuttavaid, kohtab uusi inimesi, mõned tavalised, teised veidramad, ja saavutab lõpuks ka eneserahu.

Süžee kohalt oluline on ka Kita Yoshio doppelgänger, kelle ta oma kibestumuse ja “teise maski” kandmisel on loonud. Dorama vältel on just Negative Yoshio see, kes Yoshio’t enesetapule õhutab ja talle sisendab, kui omakasupüüdlikud ja põlastusväärsed tegelikult teda ümbritsevad inimesed on. Kuigi vaevalt keegi seda doramat keegi mu blogi lugejatest näeb, ei tahaks ma 10ndat episoodi sündmuseid paljastada, kuid üks on kindel: kulmineeruv stseen Kita Yoshio ja tema negatiivse teisiku vahel on tänu suurepärasele montaažile ja muusikale super.

vlcsnap-143809
Kohatine sügavamõttelisus ja vaikelu võib tunduda pinnapealne, kuid ei saa öelda, et Ashita no Kita Yoshio midagi ebatraditsioonilist doramamaailmasse ei tooks. Kahjuks eriskummalise huumori ja muidu kurva õhustiku sümbioos ei ole edukas, sest lõpptulemuseks on veider segu Tammsaare ja Benny Hilli loomingust, mis oma juustuse maiguga loo liiga võõrastavaks teeb.

One comment

  1. […] Ashita no kita Yoshio – Dramawiki,  minu sissekanne […]Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: